| alexfab33 a întrebat:

Duce ce cumperi o masina noua sau second hand, cati bani trebuie sa mai dai ca sa o poti conduce si cat costa sa o intretii in medie, exclus cheltuielile de carburant

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce masina?

ca unele sunt costurile de intretinerea la un Logan nou cu motor de 1l si altele sunt costurile la un Audi sh cu motor de 3.0l

La o masina sh, depinde de noroc si ce mai ai de investiti si reparat in ea.

Cat despre taxele obligatorii, ar fi impozitul care depinde de capacitatea motorului, RCA care depinde de varsta soferului si rovigneta care e vreo 125ron pe an.

In rest tine de tine daca vrei sa ii faci reviziile la reprezentanta la la coltulul blocului

| alexfab33 explică:

Dupa ce *