| unu88 a întrebat:

Salut.va rog sa'mi ziceti o parere in legatura cu o chestie legata de o masina, azi am avut un pic de treaba, mi-am luat masina si a mers destul de bine, nu am avut nici o problema cu schimbat-orul, bagat in toate treptele, 12 3 4 5 si R, nu dadeau semne sa aiba probleme, insa dupa ce am oprit masina si cand am dat sa plec cu ea peste 20 de min nu-mi mai intra in viteza 1 2 3 5.doar a 4 a si R imi merge sad, e un Fiat Marea Weekend 1.6 16V. poate fi ambreajul sau cutia de viteze sa nu aiba ulei?

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cea mai plauzibila problema ar fi timoneria daca spui ca toate s-au blocat in acelasi timp dar poate fi si volanta. Oricum apeleaza la cineva cunoscut. Cred ca unul din cele doua cabluri ale timoneriei este blocat! Cel mai probabil cel din stanga!

| vw9378 a răspuns:

Ambreiaj nu cred. kit de ambreiaj poate ca da - Rulment/ placa de presiune. Oricum... daca cumva ti s-a dus un pinion din angrenaj...imi pare sincer rau pentru tine.

| Bogdanst a răspuns:

Salut uite am gasit acest articol, citestel cu atentie
http://www.peugeotclubromania.ro/forum/threads/22257-Nu-intra-in-viteze! Sper ca iti este de folos.O zi buna.

| unu88 explică:

Ms...o sa incerc din variantele alea care le'am citit happy

| unu88 explică:

Am iesit dupa vreo 2-3 ore dupa ce mi s-a intamplat chestia asta si apoi la rece a inceput sa intre foarte greu in toate vitezele...am mers de mi-am spalat masina, apoi cand sa plec functziona al dracu...treapta 1 3 si 5, deci se schimbase, prima data doar 2 4 si R thinking