| Aries a întrebat:

E normal ca pompa de benzina sa se auda si cand masina merge pe gaz? Pornirea se face pe benzina, o ambalez putin se aude un ticait si se da pe gaz, dar tot se aude pompa de benzina ca si cum ar baga benzina... e normal?

Răspuns Câştigător
| fantasticul32 a răspuns:

Da pentru ca exista o supapa care anchide la carburator iar benzina se intoarce pe retur SIMPLU.

3 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Nu-i pomba de benzină aia ce auzi tu, sunt tacheţii care bat. N-o mai forja când eşti pe gaz, că de-aia bat, las-o sub 80-90... Chestia cu gazul e bună, problema e că dacă-i dai talpă uzează mult mai repede motorul ca benzina şi apoi ca să schimbi motorul costă câte sute-mii de euro(depinde ce motor e, dacie, mercedes) şi atunci trebuie să socoteşti dacă cei câţiva lei în minus la costul de gaz faţă de benzină au meritat...

| Akephalos a răspuns:

Nu e normal ca daca ai pornit pe benzina si ai comutat pe gaz nu trebuie sa se auda pompa de benzina

| Akephalos a răspuns:

Nu e normal ca daca ai pornit pe benzina si ai comutat pe gaz