| Aries a întrebat:

E normal ca pompa de benzina sa se auda si cand masina merge pe gaz? Pornirea se face pe benzina, o ambalez putin se aude un ticait si se da pe gaz, dar tot se aude pompa de benzina ca si cum ar baga benzina... e normal? M-am gandit sa intreb aici pana sa ajung la un mecanic ca sa imi fac eu o idee, dar unii zic ca nu; altii ca da; nici eu nu ce sa mai cred. Daca e cineva care chiar se pricepe astept raspuns mai exact.P.S.trebuie sa dau funda cuiva nu?big grin

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ti-am mai raspuns pe celalt topic unde ai intrebat citeste acolo!

regis
| regis a răspuns:

Banuiesc ca pompa de benzina este in rezervor. Nu este normal sa se auda in timp ce masina functioneaza pe gaz, insa am serioase indoieli ca ceea ce auzi tu este pompa de benzina. Totusi, nu ar strica o verificare. Nu trebuie sa o desfaci, e mai simplu sa mergi la electrician, sa verifice tensiunea la mufa pompei be benzina.

| PetreConstanta a răspuns:

Pompa de benzina nu se aude - crezi ca este motorul masinii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal sa se auda, totusi iti recomand sa ai minim 6 litrii benzina in rezervor altfel se arde iremediabil pompa de benzina.