| Aries a întrebat:

Salutare; revin asupra unei intrebari pe care am mai adresat-o : am un cielo, care e si pe gaz si pe benzina; pornirea se face pe benzina, o ambalez putin si se da pe gaz; problema e urmatoarea: pana sa o dau pe gaz, cand o ambalez merge foarte gatuita, ca si cum se ineaca, trepideaza, nu trece de 3000 de ture si se aude foarte urat, ca si cum tragi cu pusca. O chinui ceva pana sa o dau pe gaz mai ales cand motorul e rece, cum am dat-o pe gaz, masina merge impecabil. Mi-a zis cineva ca e de vina carburatia, jiglerul; care e treaba cu jiglerul asta, habar nu am. Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai ai carburatie si pompa de benzina?laughing Ceva nu e in regula laughing posibil sa fie acel jigler dar si rezervorul daca nu l-ai curatat este foarte posibil sa traga mizerie si de aici sa fie problema!

3 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Cand ti-ai schimbat ultima oara pompa de benzina? Din cele descrise de tine asta pare sa fie problema. Daca deja ai multi km cu pompa, si daca umblii de obicei cu benzina pe rezerva sau pe terminate iti intra impuritati in ea si se infunda.

| legendarul a răspuns:

Mergi la un service si iti zice exact ce arewinking

| Aries explică:

Pompa am schimbat-o acum 2 luni