| cossy30 a întrebat:

E scumpa intretinerea la un Peugeot 206+? dar la o Skoda Fabia?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Eu am Fabia de 1, 2 in trei pistoane, nu stiu la ce te referi cu intretinerea, dar consumul e foarte scazut, 3, 8 - 4, 5 litri/100 Km. Daca n-o omori, binenteles. Nici nu stiu cand ma duc pe la benzinarie... Reviziile sunt scumpe la Skoda, ca dealtfel orice revizie la firma originala, cele de la 15000 km si 30000 m-au costat intre 700 si 1000 lei, dar, daca ai un service bun, si-ti cumperi tu uleiul si filtrele aferente, iesi la 2-300 de lei... La 60000 km va fi putin mai scump, ca atunci schimbi curele si alte marafeturi. Asfalt uscat!

1 răspuns:
| cossmy a răspuns:

Am avut Peugeot 206 simplu...reviziile la peugeot sunt destul de scumpe, insa ca masina, e mult peste skoda si dupa mine merita un ban in pluc la reviziihappy