| DenimM a întrebat:

Eram astazi pe DN2 in localitate, pana sa intru in localitate ma depaseste un MCV, ma dau pe prima banda apoi revin pe a doua in spatele sau, intru in localitate, aveam in jur de 70 si ceva, in fata mea la 6, 7m MCV-ul cu aceeasi viteaza, mergeam amandoi constant cu aceasta viteza, apoi apare un motociclist in fata mea, era la mijlc( MCV-ul in fata lui, iar eu in spatele motocuclistului), toti 3 mergeam in localitate cu 70, la un momentdat incetineste MCV-ul pana pe la 30km si scoate mana pe geam politistul care conducea si dadea din ea in sus si in jos, apoi aprinde girofarurile, eu cu motociclistul si MCV-ul in fata noastra eram in aceeasi formatie de mai sus, acum nu stiam cui ii facuse semn sa opreasca, mie sau lui? Aprinde el girofaru fiind pe panda a doua langa linia continuua, l-am depasit frumos si eu si moto si ne-am continuat drumul, m-am uitat in oglinda si el facuse stanga pe linia continuua intorcand pe pe contrasens oprind toate masinile din sens invers.
Acum nedumerirea mea este: Cui a facut semn politistul, mie, motociclistului, sau cuiva din sens opus?

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

In astfel de cazuri, ai obligatia sa ocupi banda unu de mers, dupa care sa astepti indicatiile organului de politie.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

N-avea treaba cu voi.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Banda 1 era libera?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru DenimM):

Ce cautati voi pe banda din mijloc, daca banda din dreapta era libera? Despre normele rutiere ati auzit ceva-ceva? Sa fiti multumiti ca nu ati ramas fara permis si chemati la reexaminare.

| DenimM explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Cum ce cautam? Merg pe ce banda vreau ca de aia sunt 2 plus ca aveam si peste 50...esti tu prea prost...intrebarea era alta nu ca de ce conduceam eu pe banda 2 laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru DenimM):

Atunci cand o sa te opresc in trafic : o sa iti suspend permisul de conducere si o sa te trimit si le reexaminare si la control psihiatric! bafta deasa si pune dracului mana pe legislatia rutiera, oligofrenule!

| xerxes1 a răspuns:

A vrut sa intoarca, el avea radarul orientat in fata, nu avea treaba cu voi.

| 8andrei a răspuns:

Daca nu a venit dupa tine, avea treaba cu altcineva...
Succes!