| tewutu a întrebat:

Este adevarat faptul ca masinile cu cutie automata de viteze consuma mai mult carburant?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

In general cele care sunt mai vechi, sa spunem inainte de 2005 da, consuma mai putin, dar cele de dupa 2005 deja se schimba treaba, tehnologi mai noi, si majoritatea au posibilitatea de a le setat in mod economic.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da. Cutia auto schimba mereu la turatiile optime pentru motor nu pentru consum

| Tinna666 a răspuns:

Eu stiu exact contrariul.nu prea ma pricep eu dar imi spusese cineva ca este redus consumul deoarece nu poti tura masina...dar repet, nu ma pricep happy

| TheImpaler a răspuns:

Da. e adevarat. cutia automata iti schimba vitezele la turatiile corecte, nu tine cont de consum. schimba la 2500rpm, nu la 2000 de exemplu.

| madalinfindrihan a răspuns:

Da e adevarat. Funda?