| Kolors a întrebat:

Salut.Vreau sa-mi iau o masina cu cutie de viteze automata dar chestia e ca nu stiu cum se conduc masinile astea. Unde pot invata si eu cum sa o conduc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masinile automate sunt mult mai usor de condus decat cele manuale. Am sofat 10 ani o masina manuala si urmatorii 15 ani o masina automata si nu as mai revenii la manuala... la cat de simplu si comod este sa sofezi o automata! Practic folosesti 1 singur picior, cand accelerezi, apoi il muti pe frana si tot asa. Nu schimbi viteze, nu folosesti ambreiaj, totul este automat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bagi in drive si apesi acceleratia. Mai mult de atat nu ai de facut

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu e asa greu cum pare si nu cred ca trebuie sa apelezi decat la o cunostinta sau manualul masinii sa intelegi pozitiile manetei. Sunt mai multe tipuri de cutii automate si trebuie sa vezi ce ai cumparat, nu e greu. https://www.youtube.com/......s?/results