| Frank51 a întrebat:

Este atat de exagerat consumul unui motor 1. 8turbo benzina? Daca mergi constant, fara accelerari bruste fara depasiri ar fi cam logic ca nu consuma 15.

7 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Am 1.8 tfsi soft stage 1.
La mers batraneste consuma 7% in afara.
La gramada nu sare de 10.Asta cu depasiri, mers sportiv etc.

| marinaru777 a răspuns:

Www.auto-data.net aflii pentru orice masina consumul si alte informatii

| Frank51 explică (pentru marinaru777):

Acel consum este orientativ... am vrut sa vad cum scot oamenii, dar este logic ca nu are cum sa consume mai mult de 8-9 daca mergi foarte incet si constant.

| marinaru777 a răspuns:

Benzinarele cu turbo au putere mai mare si garantat si un consum mai mare, consumul creste la orice masina in aglomeratie, am ford 1.8 benzina si am montat GPL astfel scazi costul la jumate, merita

| andrey69 a răspuns:

Nu e 15 dar depaseste 10 cu siguranta.winking

| Frank51 explică (pentru andrey69):

In oras, da. In afara nu are cum sa depaseasca daca mergi constant.

| Calin_Andrei_1997_PKn6 a răspuns:

Clio 2 ajung si la 12 la suta. Motor de 1.2 litri.