| hsjdn7474 a întrebat:

Este legal sa demontezi interiorul la masina?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, dar cu acordul proprietarului...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca il demontezi si nu circuli cu masina, legea nu prevede nimic.
Dar daca esti surprins circuland cu parti ale interiorului demontate, ti se poate retine certificatul, mai ales daca ai indepartat elemente ce tin de siguranta (airbag, scaune, volan, centuri).
Cu toate astea, n-am auzit de nimeni sa fi luat amenda pentru asa ceva; nu se uita agentii din trafic la asa ceva, ei cauta criminalii care au faruri LED si folie pe geamuri. Ca d'aia se moare pe sosele.

| hsjdn7474 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ma refer la plasticele estetice in afara de airbag uri, volan sau tot ce tine de siguranta si sa fie legal pentru a conduce pe drumuri publice.

| ReddY25 a răspuns:

Normal că da

| mi25 a răspuns:

Poti sa demontezi toata masina, cine te opreste?

| altvandy a răspuns:

Nu o fă, este ilegal. Riști să faci pușcărie!