| AlexLol900091 a întrebat:

Exista in Romania vreo scoala de pilotaj de motociclete? Sau daca as dori sa devin pilot de motociclete, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da! Exista cea de la AMCKART uite aici un link http://www.amckartracingteam.ro/index.php?p=scoala_moto si una mai de renume dar de unde nu inveti atat de mult este aici http://scoalamoto1.webs.com/ Oricum ca pilot de motociclete iti trebuie minim 3000 de euro pe luna pentru motocicleta + deplasari si benzina de circuit deci undeva la 3500 fara deplasari care nu sunt prea dese ca pilot in Romania, mai adaugi 500 de euro pe an sa zicem nu te costa mai mult! Am fost pilot un an si 3 luni dar am renuntat tot din lipsa de fonduri dupa campionatele balcanice din 2009!

2 răspunsuri:
| razwan3l a răspuns:

Http://elitmoto.ro/ eu zic sa iei legatura cu ei daca nu ma insel e singura scoala de motociclisti care pune la dispozitie suzuki hayabusa deci cred ca au ceva experienta

| AlexLol900091 explică:

Multumesc,dar eu nu caut o scoala de soferi, ma intereseaza o scoala de pilotaj profesionista...nu stiu cum sa explic