| Thegurl a întrebat:

Imi doresc sa devin pilot de avion si am nevoie sa stiu daca va trebui sa urmez un liceu de piloti,sau o scoala de piloti care incepe la terminarea gimnaziului sau liceul pe care trebuie sa il termin pentru a ajunge la facultatea de pilotaj? Daca exista doar facultate de piloti,ce liceu trebuie sa urmez? Daca exista o scoala de piloti la terminarea gimnaziului, care este aceea? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Exista si liceu pe profil de aeronautica cum ar fi,, COLEGIUL TEHNIC DE AERONAUTICA "HENRI COANDA" din Bucuresti dar si licee ce trebuie sa aiba matematica-informatica si stiinte ale naturi la profil. Dupa absolvirea liceului poti da la,, ACADEMIA FORTELOR AERIENE HERNI COANDA BRASOV,, pentru a continua si ati face o cariera.

Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Faculyatea este de baza

Răspuns utilizator avertizat