| pinkmouse375 a întrebat:

Exista masini care le poti conduce de la 16 ani in romania?

Răspuns Câştigător
| lovem3 a răspuns:

Da exista se numeste ''microcar'' insa sunt extrem de scumpe si nu vad rostul decat copiilor de bani gata care chiar nu au pe ce arunca banii.este foarte mica nu poate depasi 50km si costa mai bine de 10. 000 de euro asta fiind pretul pentru cea mai putin dotata masinutahappy

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Din cate stiu, poti conduce masini-Aixam care se conduc fara permis, doar cu un curs de legislatie rutiera absolvit la o scoala de soferi sau cu prmis B1care se obtine la 16 ani.

| Ana a răspuns:

Nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista cu siguranta dar scumpe sh 3000 euro