| Bagplintpu123 a întrebat:

Exista motociclete fara ambreiaj?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, electrice, care se conduc fara permis, si sunt depasite de trotinete, ca-s mai usoare.

| relian a răspuns:

Motocicleta fara ambreaj sau masina, sau orice motor intr-un angrenaj, nu exista fara ambreaj.
Tu de fapt intrebi daca sunt motociclete fara pedala de ambreaj.Pedala e una, ambreajul e alta poveste, deci toate au ambreaj, dar nu toate au si pedale de ambreaj.

Ai un motor si o transmisie, nu exista sa nu fie ceva intre, un ambreaj care sa cupleze cele doua sau sa le decupleze, pricepi?

Daca nu ai pedala, aia nu inseamna ca nu-i ambreaj, este, dar in loc sa actionezi tu ambreajul, il actioneaza altcineva, uleiul, presiunea de ulei, cam asta e in mare.

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

Există și motociclete cu cutie automată.

https://www.motorcyclistonline.com/......torcycles/

| KaiSmile27 a răspuns:

Da.
Exista ca și la mașini, motociclete automate

| Alex00615 a răspuns:

Adica automata? N-am auzit pana acum de asa ceva. Cel mult de scuter electric stiu