| AxlRose a întrebat:

Exista vreo sansa sa primesc in posta amenda in cazul in care as fi fost filmat de camerele de le autostrada cu o viteza mai mare decat limita legala? Daca da, sunt sanse inclusiv sa imi suspende permisul daca e cazul la viteza respectiva inregistrata?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca disctuam despre camerea din alte tari, da sansele sunt foarte mari sa primesti acasa o amenda.

daca vorbim de cele din Romania, nu am auzit pe nimeni sa primeasca acasa, nici nu cred ca functioneaza sistemul de pe A2

| AxlRose explică (pentru suntserios):

In cazu meu e vorba de A1 si stiu ca erau camere instalate pe langa care stiu ca am trecut cu o viteza mult superioara limitei. De asta intreb daca ar fi sanse

| suntserios a răspuns (pentru AxlRose):

Din ce stiu eu pe A1 este doar camera de rovigneta

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Asta-i curat ghinion; sansa era daca nu ai fi fost fotografiat/filmat!

| Pool77 a răspuns:

Da, faza e ca amenzile vin cam "greu".
Stiu ca la tata i-a venit in 6 luni.

| IoanaIonuca a răspuns:

Se poate sa primesti acasa amenda, daca te-au filmat. Permisul se suspenda numai daca ai depasit cu 50 km/h limita legala, desi nu cred ca e cazul. Iti vor da o amenda si un avertisment.