| EmilTraian95 a întrebat:

Fiat Punto, Opel Corsa, Seat Ibiza, Ford Fiesta sau Vw Polo?

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ford fiesta 1.4 Tdci

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Toate sunt ok. Depinde foarte mult de motorizare.
Niste exemple ok ar fi:
Seat Ibiza 1. 9SDI, 1.0 benzina, 1.4 TDI
VW Polo -aceleasi motorizari ca si pe Ibiza, ca sunt aceeasi masina, doar ca Ibiza e mai spatioasa;
-Fiat Punto 1.1 sau 1.2
-Opel Corsa C 1.0, 1.2 sau 1. 3CDTI
-Ford Fiesta 1.4 TDCI.

Nu recomand motoare mai mari de 1.3 benzina, pentru clasa asta, cum ar fi Polo 1. 4mpi. E prea mare motorul, trage puternic dar caroseria nu e suficient de stabila, si rezulta o calatorie cu stres, si un consum mult prea mare (am scos 6.5% extraurban cu unul).

| LTAA a răspuns:

DETALII!
Ce an, ce motor?

| EmilTraian95 explică (pentru LTAA):

Ma astept sa propuneti voi

| LTAA a răspuns (pentru EmilTraian95):

Atunci, macar zi bugetul pe care il ai.

| EmilTraian95 explică (pentru LTAA):

2000 de euro

| djdani2010 a răspuns:

1.Seat( e tot un vw)
2. Vw polo
3. ford fiesta
4. opel corsa
5. fiat punto.

| Kreefy a răspuns:

Fiat Punto ar avea piesele mai ieftine si gasesti un model 2001-2003 destul de ieftin..pana in 2000 euro
Ford Fiesta la fel 2001-2003, are piesele putin mai scumpe dar este destul de bun, masina mica, de oras, consum mic si gasesti la 500-1500euro.
Restu.piesele sunt cam scumpe..consumul e mai maricel.
Daca nu te intereseaza consumul si banii cheltuiti pe piese ai putea s aiti iei Vw Polo.e rezistent si e bun ca masina de oras / plimbat.

| EmilTraian95 explică (pentru Kreefy):

Si despre acel corsa 1.3 diesel ce zici?

| Kreefy a răspuns (pentru EmilTraian95):

Hm..nu vreau sa te influentez, alegi ce iti place si ce iti doresti, dar am prieteni care au avut Opel Corsa de 1.2, 1.3, 1.4 si nu au fost multumiti. Adica consuma putin, piesele sunt acceptabile, e o masina fiabila, dar nu va rezista foarte mult timp, cel putin in motor tot vei baga bani. Parerile sunt impartite, eu nu am condus asa ceva.dar mai bine ramai la un Ford Fiesta sau Fiat Punto.cel putin stiu ca rezista... ( depinde si cum il iei ...sh-ul e plin de tepari )

| Dascalu_Grigorie-Alexandru_1997 a răspuns:

Opel Corsa ^_^

| zarzar a răspuns:

Polo...