| cluck a întrebat:

Asi vrea sa imi cumpar o masina si sper sa ma puteti ajuta voi....Eu m-am gandit la urmatoarele modele: Opel Corsa; Seat Ibiza; Volkswagen Polo; Fiat Punto, toate cu motorizare 1.2..sau imi puteti da voi alte exemple... Voi care ziceti ca e cea mai avantajoasa din punct de vedere al taxelor, consum, fiabilitate?

Răspuns Câştigător
| BigJon a răspuns:

Eu m-as uita in primul rand la marcile VW si Opel, pentru ca sunt masini nemtesti de calitate. Fiat in nici-un caz, pentru ca stau prost la motoare.

11 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Pai depinde si anul si dotarile...Cu siguranta poti sa excluzi Fiatu Putno! Opel Corsa nu ii rea masina dar ii cu motor ecotec si sunt mai pacatoase! Seat Ibiza Si Polo..hmmm aicea depinde de gustul tau! Ca doar sti ca VW face Seatu sunt aproape identice! Ibiza ii putin mai spatioasa! Taxele sunt la toate la fel fiind motor 1.2! Ibiza ii putin mai spatioasa mai comfortabila decat Polo!

| RB26DETT a răspuns:

Volkswagen sau seat, mie mi se par mult mai bune decat fiat si opel din toate punctele de vedere, design, sigurata etc, vrei un motor micut, daca nu conta motorul puteai sa te indrepti spre volvo dar acolo nu vezi motoare mai mici de 1.6 big grin

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Opel corsa, sa nu te atingi de fiat

| AgathaRo a răspuns:

Renault Twingo de 1.2 sau Chevrolet aveo 1.2, parerea mea este twingo ca are piese foarte ieftine iar consumul are intre 4-7%.

| Generalul a răspuns:

Opel Corsa, gasesti piese peste tot, e o masina pe care te poti baza. Uita-te de exemplu in orasul tau, dupa Logan, de obicei cele mai folosite masini la taxi sunt Opel-urile, tocmai din motivele astea tongue Nu stiu de ce excluzi din start Dacia noastra, cu Logan diesel de 1, 5 scoteam in regim de oras consum de 5, 5/100 km tongue

| marcous a răspuns:

Volkswagen Polo este cea mai fiabila. Legat de consum, depinde si de stilul de condus al fiecaruia. Oricum nu corespunde consumul din brosuri cu cel din realitate.

| dorelmarc a răspuns:

Nici.nu.se.discuta.din.modele.acestea.e.POLO.dar.mai.bun.e.GOLF.IV.1.9.TDI

| Pitagora a răspuns:

Eu as zice vw polo

| ici3 a răspuns:

Sal, tot ce este din concernul VAG este ok ( Seat, VW ) pentru un sfat cat mai corect, sunt necesare mai multe date ( an fabricatie, tip motor, caroserie, si nu in ultimul rand care este bugetul alocat, etc. )

| maestrul007 a răspuns:

Polo

| adrian868 a răspuns:

Dintre toae masinile pe care leai selectat tu cea mai buna este wolswagen polo iti indeplineste toate cerintele da vezi sa fie inmatriculata dupa 2007 sa nu platesti mai mult decit dai pe ea te sal