| Lepsailie a întrebat:

Fiat punto sx1995 1.1 merge în 3 pistoane, smuceste în mers, nu răspunde la accelerație bine, schimbat buji, bobine, fise, tot asa merge, în ultimul timp nu mai baga nici caldura doar rece, scoate fum mult pe eșapament

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Garnitura de chiuloasa, este posibil.

| darrio2007 a răspuns:

Setul motor l-ai schimbat? Daca tot merge in trei pistoane, de ce te mai miri ca smuceste si scoate mult fum? Vorba lui sierra1, fa-ti rost de alta masina.

| sierra1 a răspuns:

Cred că e timpul să-ți faci rost de o altă mașină (că tot e luna cadourilor...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa fierbe? scoate fiecare bujie in parte si vezi daca da scanteie.
Cat despre caldura, Este un mic radiator in interiorul masinii, altul de cat radiatorul masinii. Sa nu fie infundat ceva, sau garnitura de chiulasa. Da daca nu fierbe apa, nu e cazu.