| anonim_4396 a întrebat:

Am un fiat punto 1.2 16v din 2000... si motorul merge in 3 pistoane. am schimbat bujiile... am schimbat si fisele. si apoi am observat ca una dintre fise nu primeste curent. Ce poate sa fie de vina? Delocul? cum pot verifica? solutii? mersi

Răspuns Câştigător
| sagetarius a răspuns:

Vezi ca sunt 2 bobine. este foarte probabil sa fie dusa una dintre ele....si sa dea curent doar la o bujie din 2

| erros20 a răspuns (pentru sagetarius):

Am fost la tester si intr-adevar aia a fost problema. 210 ron bobina. Mersi

| sagetarius a răspuns (pentru erros20):

Cu placere

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| popavlm a răspuns:

Daca ai delco s-ar putea sa ai capacul fisurat iar daca nu ai e bobina

| victorluci a răspuns:

Bobina de inductie ai verificat pe un tester?

| erros20 a răspuns:

Din cate stiu aprinderea este electronica... si bobina nu are cum sa fie deoarece celelalte 3 fise primesc curent... o sa ma duc la un electrician care o sa faca lumina