| Mahsun_Nergis_1986 a întrebat:

Ford focus 1.6.16v.benzina.Merge motorul întrerupt iar când vreau sa plec de pe loc ori moare ori merge fără vlaga.Am anulat catalizatorul, am schimbat pompa de benzina,delcou la, bujiile, fisele. După toate astea nici o schimbare! Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, recomand o curatare a injectoarelor

| Mahsun_Nergis_1986 explică (pentru DaniTDCI):

Salut,am sunat la un service specializat in curatirea injectoarelor iar dupa ce le-am spus si lor simptomele mau asigurat ca nu este de la injectoare!

| cyupaku a răspuns:

Vezi sa nu fie sarita de la punct, ai incercat sa o pornesti impinsa?

| Mahsun_Nergis_1986 explică (pentru cyupaku):

Nu pentru ca are cutia automata

| Paul6691 a răspuns:

Salut!
Ai erori in ECU, mergi la o diagnoza!

| Mahsun_Nergis_1986 explică (pentru Paul6691):

Salut! Eu sunt foarte sigur ca este partea electrica dar nu știu ce sa îi mai fac.Îmi mai dădea în nas înainte sa moara de tot, în special în panta sau când se apropia acul de la benzina de rosun. Iam scos intr-o zis bujiile sa le curat și când lea-m montat înapoi a murit.De atunci orice i-as face nu da rezultate.