| Ioan_Adrian_1980 a întrebat:

Salut am un golf 3 1.8 benzina, gpl. porneste la cheie merge 3_5 km dupa care se opreste si pe benzina si pe gaz la fel.Am verificat pompa de benzina,delcou,fisele, bujiile, injectoru nu stiu ce sa_i mai fac. Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Adrian, cred ca este vorba de un contact imperfect in instalatia electrica, mai controleaza-i contactele pe senzorul Hall de pe delcou(da-i un pic de spray-contact pe mufa)! Nu-i mare lucru sa fie si din butucul cheii contact, curata-i si bornele la baterie! Doar electrica-i problema! Bafta Adrian!

| Ioan_Adrian_1980 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Multumesc pentru raspuns.Am incercat cum mi_ati spus, dar da rateuri.

| Ioan_Adrian_1980 explică:

Salut si va multumesc pentru raspuns.Am curatat cum mi_ti spus, dar da rateuri.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Ioan_Adrian_1980):

Incearca si schimba-i bujiile, se pare ca ai un amestec sarac care genereaza rateurile, poate fi o pierdere de vacuum, poate fi si supapa vacuumatica de la turbo!