| Predat0r a întrebat:

Ford Mondeo 2002 sau Audi A4 >:

18 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca nu ati interactionat nici o-data cu fenomenul automobilistic si cu mecanica de ce induceti oamenii in eroare si ii sfatuiti prost sa ia harburi de masini? De ce nici un mecanic bun nu carpacii, nici un inginer auto si nimeni care sa aiba habar de masini nu isi ia Audi? Sunt clasa de lux a lui Volkswagen cu motoare de Volkswagen doar ca supraturate, supraalimentate, si automat asta inseamna uzura mare, inseamna un motor dezechilibrat adica durata de viata mult mai mica, nu sunt masini pentru oamenii de rand. Sunt pentru bogatanii care vor ca dupa maxim 2 ani sa le arunce. Mie zilnic in service cele mai multe masini care imi vine sunt Audi, Peugeot, Daewoo decat modelul Matiz si Chevrolet Aveo. Singurul Audi care il vad mai rar prin service este Q7 dar si ala trece destul de des. Ford Mondeo este o masina cu traditie si asta inseamna ca in timp s-au dezvoltat tehnologiile existente pe aceasta masina, s-au imbunatatit, piesele de Audi iti vinzi casa ca sa le cumperi si pica imediat. La Ford te tin jumate de viata si le cumperi cu pret nu foarte mic dar oricum jumatate cat la Audi, Faci ce vrei, sunt banii tai, este alegerea ta dar eu as alege clar Mondeo 2002 daca vrei o masina buna. Daca vrei vite, pitiponceala si figuri ia Audi!

| kurinkita a răspuns:

Si aici se vede nivelul de prostie si incompetenta a romanasului de rand. A4 mai bun ca Mondeo? In clasa Premium (Mondeo, BMW Seria 3, A4, Alfa 159, Passat, etc.), Ford Mondeo e lider de gama, urmat de Alfa 159 si BMW seria 3. A4 si Passat sunt la coada.

De ce?

Fiindca strainul nu e prost ca romanul de rand si cand se uita la astfel de masini cauta masini fiabile, cu dotari de calitate, consum de redus si calitate. Si tot pentru inteligenta aia inferioara a romanasului incolacit cu BMW/Audi dupa singurul copac din mijlocul pustiului, Ford-urile europene sunt facute in Germania si Belgia si tot asa, pentru incultura generala, Ford au alianta cu Mercedes si Volvo. Asa, pentru incultura voastra generala, plaftorma Kinetic pe care se bazeaza Mondeo, Focus, Fiesta este aceea si pe care se fac noile modele de C-Klass si E-Klass si Volvo.
Deasemenea, motorizarile diesel de pe BMW, Volvo si Mercedes sunt concepute de, taaadaaaaaaaaaammm, Ford.

Deasemenea cele mai dotate masini din gama Premium e Ford Mondeo (si cea mai fiabila si manevrabila).

Asa ca, dragi fani ai trabantelor nemtesti (Passat si Opel) si a trabantelor nemtesi pe steroizi (Audi), ia puneti-va cei 2 neuroni la bataie putin din cand in cand si ia ganditi-va de ce vecinul care are Mondeo o duce mai bine ca voi si ca intelect si financiar. Nu numai ca nu da bani pe piese scumpe de masini proaste, dar masinuta lor aia pe care scrie Ford e de 10 ori mai fiabila.

| Stefanu a răspuns:

Tu stii care iti place(daca te uiti la caroserie,capacitate,dotari,consum,etc, etc.) sau care iti e simpatic.
Tu trebuie sa alegi, nu altii.
Stima!

| alexandru04 a răspuns:

Depinde si de fiecare ce are.dar conteaza si.ce ii.benzina sau disel. oricum un disel i-a putin in oras pe langa benzina.eu prefer Ford.sincer dar un Audi ii mai bun dar mai scump

| TheMarius38 a răspuns:

A4

| SamSon a răspuns:

Audi a4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

! Germania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Audi A4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FurtunaDiesel, frate tu chiar ai o problema. Kurinkita, fiecare isi cumpara ce vrea, cand vrea si daca vrea.Intelegi?! pffff m-ati dat dreaqu, daca tie iti place Ford Mondeo foarte bine, dar asta nu inseamna ca Audi A4 este un trabant nemtesc. "Cand vulpea nu ajunge la struguri spune ca sunt acri! " INTELEGI?

| Dia a răspuns:

Auuuudiiiii A4 =p~!

| Melindutza a răspuns:

Audi a4

| bkb300 a răspuns:

Audi A4happyhappyhappyhappyhappy e smechera de smechera masina asta, nu crezi?

| marionettetolife a răspuns:

Audi a4 este mai bunwinking

| 123erty1 a răspuns:

Audi a4 1,8 benzinar foarte bun si ca pret si ca consum 9% eu si sunt foarte multumit de el plus ca gasesti piese mai repede pentru el decat la ford mondeo

| ѕнαттнєηє a răspuns:

Audi a4 tongue

| panculetz a răspuns:

Daca ai buzunarul mai plinut si iti permiti s repari un a4 cumparal.nu mai astepta.si normal audi e marca mai buna ca fordul dar depinde de noroc.bft

| alin_6602 a răspuns:

Audi a4

| Garcya a răspuns:

FurtunaDiesel cred ca esti nebun sa spui ca FORD face masini mai bune ca si Audi.
Tot ce spui sunt aberatii.
Eu am avut A4 din 98 si n-am mers odata in service cu ea in 3 ani de zile cat am avut-o.
Singurul deficient este consumul mare in oras, probabil fordul consuma mai putin.