| pocandpoc a întrebat:

Passat din 2002 sau Ford Mondeo 2006. Ce sa aleg si de ce? Merci mult! :*

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mondeo. au o diferenta de 4 ani. daca iti iei o masina din 2002, adica o masina de 13 ani o sa incepi direct prin a repara aproape tot. in mondeo, datorita faptului ca e mai "tanar" poate ai noroc si nu incepi cu reparatii. in plus mondeo are un concept ceva mai nou de motor in comparatie cu un motor din 2002.
eu unul as cauta ceva mai actual, insa daca nu iti permiti, parerea mea e ca dintre cele doua mai rentabil e mondeo.

| Kreefy a răspuns:

Passat e o masina de viitor, care o vei avea mult timp, bineinteles, daca o si intretii. E o masina rezistenta, consumul este mai mic decat la Mondeo din cate am inteles, si este mai buna, mai rapida, mai linistita.