| kyton a întrebat:

Ford Mondeo sau Opel Astra? Voi ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| gambler a răspuns:

Opel si nu Ford, nu conteaza clasa, deoarece ai unele avantaje: piese de schimb mult, mai ieftine(fata de Ford), fiabilitate (opel astra a iesit, conform testelor, cea mai buna masina din clasa ei), nu scade pretul asa repede si asa mult ca la Ford, etc.

13 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca ar fi sa aleg intre cele doua as alege Ford MONDEO.

| covexrobu a răspuns:

Depinde ce cauti la o masina. Daca vrei o masina ieftin de intretinut atunci alege Opel.

| Brotacelu a răspuns:

Opel, am auzit ca piesele de Fordsunt scumpe rau

| daniDeeDee a răspuns:

Opel Astra

love struck

| kenzo007 a răspuns:

Opel Astra frate este mai bun decat un Mondeo si macar nu te costa atat de mult cand il bagi in servicebig grin

| CevaNormal a răspuns:

Opel Astra modelul cel mai nou, oricum germana e altfel...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai n-au legatura! Sint din clase diferite.
Eu am mondeo si ca masina de servici astra! Nu se compara una cu cealalta. Mondeo este o masina mare, limuzina, confortabila, puternica ...Astra este mai mica, obositoare la drum lung. lenesa... Asa ca nu se pot compara, nu se aseamana! Depinde pentru ce iti trebuie masina!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu se poate Ford Astra sau Opel Mondeo, aleg Volkswagen Passat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege Opel Insignia dar si Astra, Ford nu ca sunt scumpe piesele si e adevarat ca Astra e mai lenesa dar nu iti trebuie viteza ''viteza te omoara'' cand faci accidente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am avut ford si am fost multumit de el la comfort stabilitate etc dar cum la noi sunt bani pe primul loc opelu pentru intretinut si consum altceva nimic nu are mai bun ca un ford eu acum am opel astra

| RuSuLeTzZz a răspuns:

Pai. in functie de ce? nu prea are logica intrebarea. in mod normal prefer un Opel Astra. dar daca ai zice niste criterii.raspunsul poate ar fi altul big grin

| cristina_5268 a răspuns:

Ford Mondeo bineiteles.

| Comanescu_Adrian_1994 a răspuns:

Mondeo normallaughing