| gfdessjtyrd76 a întrebat:

Fratele meu are o masina imatriculata in strainatate si eu as vrea sa imi fac asigurare in romania pentru. a putea circula cu ea. SE POATE? TREBUIE SA FIE PROPRIETARUL MASINI PREZENT? va multumesc

3 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Trebuie sa fie si propietatrul. dc masina are revizie tehnica facuta in romania nu cred ca ar fi vreun asigurator care sa nu -i placa de banii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil k merge nu ştiu sigur.Doar daca e pe numele tau. Am sa intreb pe un prieten.

| carmenzo a răspuns:

Nu se poate. Trebuie sa o transcrii sau sa umbli cu asigurarea de acolo! Ar trebui sa fie prezent proprietarul masinii in caz ca o lovesti sau te loveste sau macar sa ai o imputernicire de la el ca o conduci tu, dar asigyrare nu se poate face aici pe numere sraine.iti spun pentru ca si eu cu prietenul meu suntem in aceeasi situatie.Bafta