| croitoru92 a întrebat:

Salut.Vreau sa-mi cumpar o masina pe la 2000 euro si as vrea sa ma lamureasca cineva in ce mod se calculeaza taxa de imatriculare la o masina adusa de afara.La una care este deja imatriculata pe Romania ce taxa mai trebuie platita?

1 răspuns:
| George_Bugheanu_1997 a răspuns:

Daca este inmatriculata in Romania, dar nu are taxa platita, se plateste la fel ca una adusa din afara.Nu mai este nici o diferenta.La 2000 de euro,ia-ti una adusa din afara,sunt mult mai intretinute:opel astra, vectra, passat, skoda octavia, etc.La un euro 2 la maxim 600 de euro iti iei masina super.