| gtr2rr3 a întrebat:

Funda!
Am nevoie de masină sh, o voi folosi 50% în afară și 50% în oraș. Am ales clar diesel.

Am de ales dintre următoarele:
Golf 5 2. 0TDI bkd 2005 3000euro
Golf 5 Plus 1. 9TDI 2006 3200euro
Audi A3 2.0TDI bkd 2006 3100euro
Ford Focus 2. 0TDCI 2007 2800euro
Ford Focus 1. 6TDCI 2009 3100euro
Audi A4 1.9TDI quattro 2004 2800euro

Toate cele enumerate au dotări foarte bune si arată bine îngrijite (scaune incalzite, clima dubla, parbriz încălzit, geamuri fumurii, fara rugină, etc)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Renunta la ideea de Audi la 3000 euro... nu e deloc o ideea buna sa iei o masina premium atat de veche

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

As avea doua optiuni, in cazul tau:
1. Octavia II 2.0 TDI (cat mai multi caluti)
2. Focus 1.6 TDCI.
Octavia daca as vrea masina de pasionat, sa fuga, sa fie confortabila dar cu intretinerea scumpa, Focus 1.6 daca renunt la putere (nu ca ar fi puturoasa), in schimbul service-ului mai simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea e ca un Golf 5 1.9 Diesel ar fi cel mai bun, dacă e și motorul fata filtru de particule din fabrica e perfect, e unul dintre cele mai reușite motoare, asta dacă a fost și întreținut corect, la prețul ala, sincer, as cumpara un C Class 2.2 diesel, are o ținuta de drum mult mai buna, consuma puțin și e foarte fiabil, efectiv e un motor indestructibil, 2.2 de pe Mercedes. Dar, dacă vrei ceva mic și Golf 1.9 e mai mult ca suficient