| Passatb6 a întrebat:

Salut, golf 5 2. 0tdi 2005 140cp sau ford focus 2. 0tdci 136cp 2009?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Jucarii.
Alfa 1.9 JTDm 180cp, daca vrei motor bazat. Adica 1.9 CDTI-ul imprumutat si de Opel.

| Passatb6 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

M-am gandit la Alfa, dar parca nu e ceea ce caut eu. Nu stiu, ea e frumoasa, dar nu ma atrage interiorul.

| Sofer a răspuns:

Eu personal as alege un golf 5 din 2008 cu motorul ala sa fie ceva mai nou.

Răspuns utilizator avertizat
| Ionut722 a răspuns:

Golf toata ziua

| Both_Lucas_1993 a răspuns:

Salut,ambele sunt ok dar la focus gasesti piese mai usor si mai ieftine si este mai usor de intretinut si are un consum mic. Orice mecanic poate repara un ford focus. Golful este mai stricacios.Plus ca la focus poti sa gasesti piese OM usor sau aftermarket pentru tunning daca vrei sa il modifici!
Sper ca te-am ajuat happy

| Passatb6 explică (pentru Both_Lucas_1993):

Din contra... la Golf piese multe si mecanici...