| Începătorul988 a întrebat:

Astazi mi s-a oferit pe masina mea (Audi a3 2008, 2. 0TDI 170cai, euro 4), ca dotari (navigatie RNS-E color, volan S-line cu comenzi, incalzire scaune, trapa, magazie cd-uri, torpedou refrigerat, trapa, maxidot, clima, etc) un golf 5, 2006 2. 0tdi 170cai, euro 4, cu dotari asemanatoare(maxidot, navi, clima, etc, fara trapa)+500€
Ar merita sa fac schimbul? Precizez ca vreau sa fac o masina de expo...

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cum masina de expo? Nu ar merita pentru ca tot euro 4 e si mai ales e model vechi

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Din pacate modelele euro 5 nu imi plac. Facand exceptie golful 6 Gtd care imi depaseste cu mult bugetul, unul in stare buna ajungand si la 14, 000€.
Sincer, nu prea tin eu cu mediul. Nu polueaza o masina cat o fabrica.

| mgtow a răspuns (pentru Începătorul988):

Referitor la ulei ti-am zis bine detaliile vad ca sierra e batut in cap la fel ca marijuanistu ala de relian. Codurile sa fie la fel ca in manualu masinii si cauta long life asa il tii 2 ani sau 30.000 km

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Sincer, longlife sau nu, la 9, 000 e schimbat. Deaorece merg putin mai turat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa dai o masina premium mai noua pe una mai ieftina si mai veche?

| Începătorul988 explică (pentru suntserios):

Audi e construit pe platforma de Golf 5. Premium in ce consta? Audi are plasticele de proasta calitate, imediat se ia vopseaua de pe ele, piese mai scumpe, acelasi motor, intretinere mai scumpa.
Bara fata la audi de s( nu rs) este 2100ron, pachetul r32 la golf 5 este 2200ron(bara spate, fata, praguri)

| sierra1 a răspuns:

Să o dai după ce ne-am chinuit atât să găsim uleiul cel mai bun pentru mașina ta?

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

Nu o mai dau. happy
Acum ma chinui sa gasesc niste becuri decente.

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

Bravo, asa te vreau!

| OldSoul a răspuns:

Eu zic ca mai bine ramai la Audi.

| Începătorul988 explică (pentru OldSoul):

De ce? Gasesc piese extrem de greu. De 2zile caut un suport de pahar, acela de vine montat in bord, deasupra navigatiei.
Nu gasesc, nici nou, nici la dezmembrari... sa numai zic de pachetul S

| Crackman a răspuns:

Depinde ce eoresti.
Dar golful nu merita happy

Răspuns utilizator avertizat