| IonutSony a întrebat:

Fundă.Cred ca am o mica problema la mașină și as vrea sa ma lămuriți și pe mine ca nu înțeleg care este faza. Mașina este un Ford Fiesta 2012 și la capitolul clima pe căldură de ex setez 17C fără AC se încălzește destul de repede dar după câteva minute nu mai baga aer cald și fie pornesc AC fie ridic temperatura. Care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Presupun ca masina considera ca in interior s-o facut 17C si de aceea opreste caldura.Eu in general o setez pe 22C cand vreau caldura pe timp de iarna si 18C cand vreau racoare pe timp de vara/primavara( Seat Exeo).