| Daly1996142 a întrebat:

Buna, am o problema cu clima la un bmw e46 320i 150cp, nu bagă caldura, apa sta in 90 de grade. Bagă puțin apoi bagă rece, sting clima, o pornesc peste 5 min iar bagă și după 10 iar bagă rece, nu știu ce are.

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Radiator infundat, sau garnitura de chiulasa arsa.

| DanyDav a răspuns:

Ai suficient lichid de racire?

| Daly1996142 explică (pentru DanyDav):

Da.

| DanyDav a răspuns (pentru Daly1996142):

Atunci inseamna ca nu circula lichidul, poate e ceva infundat sau termostatul / acel senzor de temperatura defect.

| Daly1996142 explică (pentru DanyDav):

Nu știu ce sa zic. dacă era termostatul scădea temperatura apei sau ferbea, s-ar apa sta fix la 90

| Daly1996142 explică (pentru DanyDav):

Când dau pe butonul de reciculabil bagă cât de cât https://imgur.com/wnPV1u6

| DanyDav a răspuns (pentru Daly1996142):

Este unul pentru ac, un senzor care iti deschide caldura in masina in functie de cat setezi tu sa fie.

| Daly1996142 explică (pentru DanyDav):

De senzor-îl asta zici tu? https://imgur.com/cI5Mcv0