| Impressive17b a întrebat:

Salut, am un opel astra g djn 2002 climatronic. Problema este ca nu baga aer rece. Am bagat freon dar degeaba. Aerul cald functioneaza. Indiferent de ce temperatura setez, tot aer cald imi baga. Mentionez ca aer cald baga si atunci cand este clima oprita.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Probabil ai un vreun motoras defect la climatronic, sau vreo clapeta rupta.
E cam dificil de spus, ai putea incerca sa faci o diagnoza.
Oricum ar fi e destul de complicat, in unele cazuri trebuie sa demontezi bordul.

| Impressive17b explică (pentru OldSoul):

Am facut. Dar nu mi-a spus problema in sine. Mi a spus ca pornise compresorul inainte sa l pornesc. Mai zicea ca baga aer amestecat...