| tpu1pt a întrebat:

Funda! Salut, am dreptul de a cumpara o masina si a o trece pe numele meu, apoi in cazul in care vreau sa o vand, sa fac actul de vanzare cumparate, am 16 ani. Imi permite legea acest lucru?

Răspuns Câştigător
| 28roxy a răspuns:

Buna, eu cred ca legea nu iti va permite acest lucru deoarece nu esti major Funda?

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu poți deține un autoturism dacă nu ai împlinit vârsta de 18 ani.

| iam2good2u a răspuns:

Da

| keddy a răspuns:

Nu poti detine nici un apartament pana la varsta de 18 ani happy