| killer93kk a întrebat:

am o intrebare, vreau sa vand o masina, pot face actul de vanzare cumparare, fara sa schimbam proprietarii in talon/cartea masinii. se poate? multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Actul de vanzare-cumparare se poate face dar noul proprietar va trebui sa solicite inmatricularea pe el, abia atunci se schimba proprietarul in actele masinii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Odata ce ati facut un act de vanzare cumparare, cumparatorul este obligat sa treaca masina pe numele lui in terment de 30 zile.