| kamikaze325 a întrebat:

FUNDA. Salut am un modulator fm la masina si problema e ca se incalzeste as putea spune chiar ca se incinge. Care sa fie cauza?

Răspuns Câştigător
| Gabitech a răspuns:

Deci uite cum e treaba. nici cei de la care l-ai cumparat nu-ti pot garanta lucrul asta.Inainte aveam un opel corsa care nu avea mp3. si pentru ca nu am dorit pun un casetofon cu mp3 pentru ca am vrut sa pastrez bordul original al masinii am folosit aceeasi treaba ca tine cu modulator fm. nu am fost deloc multumit in primul rand de claritate (calitate radio). primul modulator s-a ars a 3-a zi complet nu se mai aprindea. Al doilea modulator cumparat imi sacadau melodiile la el in momentul il face il foloseam 3-4 ore in continuu. al 3 lea modulator avea probleme la mufa de alimentare si cum il atingeam putin sa schimb vreo melodie sau luam vreo groapa mai puternic se deconecta. Am inteles ca ar fi unele Philips mai ok dar tot nu garantez. si daca il folosesti 10 minute pe zi si se tot arde ce faci? parerea mea sa il folosesti pana ii sar ochii din cap ca nu ai ce sa faci cum sa-l protejezi. (un produs de cativa zeci de lei asa face) eu am gasit o alta varianta. Daca ai cumva la casetofon mufa aux, si daca ai posibilitatea sa pui muzica pe telefon. Calitate exceptionala si nu mai ai nici o problema. PS. cand te suna cineva il poti folosi si kar kit happy eu am dat 5 lei pe acel cablu.

2 răspunsuri:
| Gabitech a răspuns:

E un modular ieftin chinezesc. Daca iti functioneaza si nu ti se intrerup melodiile nu prea ai ce sa ii faci. asa e el.salut

| kamikaze325 explică (pentru Gabitech):

Da imi merg melodiile se aude bine dar se incinge. crezi ca se strica daca de exemplu merg undeva si ascult la el multe ore in continu asa cum se incinge?