| EmilTraian95 a întrebat:

Golf 4 are volan din fabrica cu 3 spite? tot vad cateva modele si am impresia ca sunt asa deoarece le-a fost declansat airbagul si au schimbat volanul. sunt paranoic? eu stiu ca e specific pentru polo 6n2

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La 'volzvagin', iei piese de pe Crafter si le instalezi linistit pe Fox. Totul e compatibil, de parca le-a facut Ceausescu.
Drept exemplu, am avut Octavia din '98 (adica Golf 4 facut in Cehia), am cumparat-o avariata si i-am schimbat volanul cu unul de Passat, in 3 spite.
Am vazut totusi si volan in 3 spite pe Golf, cred ca au iesit asa si de fabrica.
Volanul de Polo am impresia ca e mai mic decat cele de Golf/Passat/Octavia/Leon/Touran/masancur.
Oricum, despre declansatul airbagului sunt sanse mari, ca la cum topaie caroseria si da error ESP-ul... Cam greu gasesti piese pentru botic de Golf 4, in dezmembrari. Se vand ca painea calda laughing

| OldSoul a răspuns:

Da, are volan in 3 spite de fabrica, ba chiar au fost unele variante r32 cu volan in 3 spite sport.