| Mihaimihai1234 a întrebat:

Hai salut baieti, stie careva ce acte sunt necesare pentru imatricularea cu nr negre la o masina? Ps ieri am fost la rar!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De la RAR primești CIV, împreună cu briefurile si cu contractul de vanzare cumpărare mergi la o firma de intermedieri, care pentru o suma modica se ocupa de tot. Daca vrei sa o faci de unul singur, urmator pas e luarea in evidenta la impozit, iar apoi inmatricularea la DRPCIV.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai dacă ai rar ul mai ai nevoie de rca, actele masinii, contractul de vc, dovada ca ai luat-o la finanțe și restul chitanțelor ca ai plătit taxa de înmatriculare și cea de talon. Găsești sigur pe site-ul serviciului de înmatriculări din orașul tău lista corecta s-o completa la zi