| XkkOOjs a întrebat:

Stie cineva ce acte sunt necesare pentru reinnoirea buletinului?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

-buletinul expirat
-cerere tip
-certificat nastere original+copie
-act dovada adresa de domiciul
-timbru fiscal=1 leu
-c/v eliberare CI=7 lei

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Mai bine mergi la politie unde ti-l schimbi si intrebi, pentru ca de fiecare data mai apare cate ceva si nu are rost sa faci drumuri degeaba!
Si eu am mers, am intrebat, mi-a dat un biletel cu ce am nevoie si in 15 minute am rezolvat treaba tongue
Ai nevoie neaparat de cartea de alegator si buletinul pe care vrei sa il schimbi! astea sa le ai la tine, plus copia de pe certifictul de nastere!
In rest, ce mai trebuie s ai, de pe la primarie si tot orasul, o sa iti spuna ei!