| Carasin a întrebat:

Hei.
Deci am un honda tact af 16 azi am ramas fara benzina in drum spre benzinarie si am dus-o de cap 100-200 metri, problema e ca dupa ce a ramas fara, nu mai porneste. I-am facut plinul, tot nu porneste. De la ce poate fi? Ca scoate niste sunete ciudate cand incerc sa-l pornesc, solutii?
Ps:nu am bani de service

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Poate nu mai are putere sa traga combustibil. Incearca sa lasi masina la vale daca poti cateva minute si vezi daca porneste. Sa ramana oprita cand incerci sa pornesti nu-i da drumul sa mearga fara motorul pornit.