| AncaVlad200 a întrebat:

Hei lumeee..cine stie cam cat costa sa cumperi un autobuz vechi? e o idee nebuneasca ce o am cu niste prieteni. Vrem sa il renovam gen paturi,perne, saltele si mult spatiu ..bineinteles sa fie functionabil ca sa putem merge cu el peste tot. Cine stie sa imi dea un raspuns in ron va rog! Multumesc.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

Luaţi-vă o autorulotă, e deja echipată pentru aşa ceva, se conduce cu B-ul.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Autobuzul in sine e destul de ieftin, in schimb taxa de inmatriculare, omologarea pentru a putea circula legal, asigurare, impozite, rovigneta te va usca de bani. plus ai nevoie de categoria D pentru a conduce asa ceva.

| hummmer a răspuns:

Câteva mii de euro(2-5)depinde cât de vechi,apoi la RAR pentru omologare(alţi bani),taxe, impozite, asigurare, rovignetă, etc. Mulţi bani.

| AncaVlad200 explică (pentru hummmer):

Si aia cam cat costa?

| hummmer a răspuns (pentru hummmer):

Luaţi-vă o autorulotă, e deja echipată pentru aşa ceva, se conduce cu B-ul.

| hummmer a răspuns:

B-ul.funda?