| SquidFTW a întrebat:

Hei! Pot sa conduc motocicleta de 1000 cm3 la 18 ani? sau doar la 24 ani ai voie?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu poti. Pentru o motocicleta cu un motor asa mare ai nevoie de categoria A care se ia la 24 ani sau la 2 ani dupa ce ai luat categoria A2. Deci minim la 20 ani poti.

| sierra1 a răspuns (pentru suntserios):

Da este corect, nu am fost atent la putere (25kw=treizecișiceva PC)

| sierra1 a răspuns:

De la 18 poți

| suntserios a răspuns (pentru sierra1):

Tare as vrea sa vad si eu o motocicleta de 1000 cmc care se inscre in categ A2 care poate fi condusa la 18 ani

| sierra1 a răspuns (pentru suntserios):

A spus cineva pe aici, ceva, despre A2?

| suntserios a răspuns (pentru sierra1):

Pai i ai zis ca poate de la 18, la 18 maxim A2 poti lua. Deci da, ai zis de A2

| SquidFTW explică (pentru suntserios):

Deci sa inteleg ca pana la urma mi-am facut vise degeaba...

| suntserios a răspuns (pentru SquidFTW):

Nu stiu ce vise ti ai facut, dar categ A se ia dupa cum ti am scris la sus. la 18 ani poti lua A2 care iti permite sa conduci moto destul de puternice pana la 35kw

| barosanu69 a răspuns:

La 18 poti sa conduci si trenul

| Unindividn0rmal a răspuns:

Salut! Din cauza raspunsurilor proaste oferite si din cauza faptului ca habar nu ai nimic despre motociclete ( nu pune la suflet, ai timp sa inveti)iti deschid eu ochii, sa începem! Motocicletele din categoria A- adica orice motocicleta pot fi conduse, fie de la 20 de ani, daca ai condus o motocicleta de A2(adica de la 18 ani) minim 2 ani, SAU de la 24 de ani in cazul in care nu ai mai condus nicio motocicleta. O zi buna!

| mysterioR a răspuns:

De la 24 ani, insa o poti conduce si la 16 ani dar ilegal. Trebuie sa fi putin nebun si sa nu intri in belele sau accident ca de politie oricum fugi, asta doar daca esti pe banii tai si nu ai parintilor.

| Erkan_Tarim_1995 a răspuns:

Da desigur ca poti,

| SquidFTW explică (pentru Erkan_Tarim_1995):

Stiam ca era ceva cu 24 de ani si de aia am intrebat. Multumesc!

| suntserios a răspuns (pentru Erkan_Tarim_1995):

Da si tu un exemplu de moto de 1000 cmc care se inscrie la categ A2 si pe care o poate conduce la 18 ani. Sunt curios.