| s1ge123 a întrebat:

Hei TPU am o intrebare stiti cat costa sa inmatriculezi o masina in Romania Volkswagen Jetta euro4 Disel 1.9 2006?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 600-700E

1 răspuns:
| maria33 a răspuns:

Taxa este in functie de capacitatea cilindrica a motorului, vechimea autovehiculului, cantitatea de co2 emis grame/kilometru, tipul de combustibil diesel sau benzina si norma de poluare adica euro 1, 2, 3, 4, 5 sau 6. Cu cat capacitatea si norma de poluare sunt mai mici si taxa este mai mica.