| Ion091831 a întrebat:

Hei TPU, am o problema la mașina( Skoda Octavia 2, 2008) s-au aprins toți martorii in bord și nu se sting, și nu mai merge nimic, clima, radio, stergatoare, servo, nimic! A mai pățit cineva asta? O sa merg cu ea la service dar as vrea o părere! Mulțumesc, dau funda!

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput incearca sa schimbi bateria.
Am patit si eu o problema asemanatoare la un Audi.
Se aprindeau toti martorii iar cand dadeam sa pornesc, se auzea un zgomot de la ceasuri si incepeau sa clipeasca martorii.
Dar s-a rezolvat incarcand bateria.

| Ion091831 explică (pentru OldSoul):

Am pățit asta, era bateria descărcată, după ce am schimba bateria, a aprut problema asta, am schimbat alta baterie, la fel! Nu este bateria

| OldSoul a răspuns:

Fie ai incercat sa-i dai curent, si e posibil sa se fi ars ceva.
Fie a intrat apa la ceva module, relee si de acolo problema.
Bine, acestea sunt doar doua posibilitati mai des intalnite, exista posibilitatea sa fie si o alta problema.
Verifica eventual sigurantele.