| BruneTTe a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o masina si ceea ce ma intereseaza e sa fie mica ( imi place f mult Peugeot 207 si Chevrolet Spark ca design) si sa aiba si un consum mic. Vreau sa fie si o masina cat de buna se poate pana in 5000 de euro.Stiu ca la suma asta nu pot avea pretentii dar totusi, sa aleg totusi ceva mai bun.
Ieri am vazut pe strada un Chevrolet Spark si am venit acasa si am si cautat si am observat ca e f ieftin, dar toti spuneau ca e o masina tare proasta.
De Peugeot ce parere aveti?
Alte sugestii?
Am 21 de ani,sunt fata, abia dau de carnet, deci experienta nu am si nici vitezomana nu sunt deci nu ma intereseaza daca masina " face nu stiu cum la 200 km/h".
Astept idei. Desi prefer o masina mica, puteti sa mi recomandati si mai marisoare daca considerati ca ar merita cumparate.
Multumesc.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Opel corsa, ford fiesta, peugeot 207, skoda fabia.

sunt masini bune, mici, ieftine la intretinere.

| carla2010 a răspuns:

Daca iti plac cele doua, de ce nu alegi una din ele? Chiar am vazut aici http://www.chevroletgtt.ro/......diata.html ca e la discount. Vezi ca pe langa pretul de achizitie mai ai si alte costuri: rovinieta, RCA. Daca o iei SH, fii sigura ca vine alta distractie: piesele de schimb. Deci tine cont de toate costurile. Cat despre RCA, e simplu de calculat. Eu folosesc calculatorul gratuit de la http://www.romasig.ro/rca-ieftin.php Firma este serioasa, tot de la ei am luat si polita de asigurare. Mi-a placut ca mi s-au prezentat ofertele tuturor asiguratorilor si livrarea a fost gratuita.

| YXMan a răspuns:

Ceva de la Volkswagen sau Seat pentru ca au accelasi motoare si sunt bune!
Un Golf 5, Polo sau un Seat Ibiza

| SufletPierdut a răspuns:

Seat ibitza big grin mica, buna si destul de ieftina si frumusica

| Sumedrea_Ionut_1982 a răspuns:

Skoda fabia