| Mihai3GVM a întrebat:

Buna ziua
Ma interesează unde gasesc niste praguri de plastic pentru un Chevrolet spark 2007?
(Cele care imbraca pragul )
Noi sau sh imi plac cum se vad pe masina.
Mulțumesc

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Te anunt ca acest gen de praguri de care zici fac parte din ceea ce numim in mod uzual body-kit, sunt scumpe si se pot "sparge" usor, simplu cand cobori o bordura. Este foarte adevarat ca dau un efect placut masinilor

Poti cauta https://www.magnatuning.com/ro/ dar pentru modelul tau nu am gasit, este un model de masina supus tuningului de catre pasionati nu de catre societatile care fac special pentru anumite modele, proprietarii modelului tau isi fac pe "comanda" acele plastice, pe la anumite serviceuri care fac matrite si apoi le toarna, probabil prin afara, nu e un model precum cele de Subaru,Porsche, Lancer Evo care primesc tuning de fabrica de obicei si altii copiaza acele matrite!

Poti incerca la cei care toarta fibra de sticla sa vezi daca iti poate face cineva ceva, dar te va costa detul de mult.
Sau mai exista platforme precum ebay daca gasesti acolo ceva facut special pentru masina ta.

Un bodykit complet contine praguri, spoiler, eleron etc acesta schimba cu totul "vechea" masina!

Bula
| Bula a răspuns:

Iti faci singur.winking

| ReZiSTorr a răspuns:

Zi ca vrei sa ascunzi rugina laughing glumesc
Incerca intr-un parc de dezmembrari