| Ionut46523 a întrebat:

Hey...deci lună asta împlinesc 16 ani si vreau sa dau de a1...Stiu ca la a1 poți conduce motociclete de 125cmc si eu am pus ochii pe o motocicletă yamaha mt-125.ce ziceți ar fi buna pentru început? Si ceva sfaturi cine are motocicletă. Stiu ca costurile sunt cam ridicate. Echipament îmi cumpăr de dinainte de motor.

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

Da e buna, insa la categoria asta nu prea poti face cine stie ce si nu poti conduce chiar orice, ca sa nu mai zic ca e foarte scump, dar daca tu vrei si ai bani poti sa faci si sa iti cumperi motorul de abia prinzi experienta pana faci 18 ani si dai de permis mai calumea

3 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Foarte bună şi neobişnuit de frumoasă pentru 125. Sfatul meu, ia altceva. Este scumpă, până la urmă 125 tot 125 rămâne şi părerea mea e că nu merită banii, dar e alegerea ta. Gândeşte-te că e imposibil să nu faci vreo boacănă ca începător şi cum nu prea există în România, o să aştepţi şi o să plăteşti după vreo piesă până te ia răul. Dacă era vreo motocicletă pe care să o păstrezi cu anii, ar fi meritat, dar cum o să faci 18 cum o să vrei una mai mare.

| asperger3 a răspuns:

Buna. Iti dau un sfat, si eu fac 18 ani si vreau motocicleta dar dai mai bine de A pentru ca poti conduce cu A si a1, a2.

| suntserios a răspuns (pentru asperger3):

Daca omul vrea acum motocicleta de ce il pui sa mai astepte 8 ani pana poate da cat A?