| Evo94 a întrebat:

am un Golf 5 1.4 din 2008 și de câteva zile mașină îmi tremură tare de tot când e sub 1500 de turații, martorul galben de la motor CEL e aprins și mașina e mult mai slabă la performanță.
Acum ceva timp în urmă am sfâșiat cablul de la sonda lambda, probabil are legătură pentru că mașina scoate un sunet diferit din țeava de eșapament.
Știe cineva care e problema mai exact și cum se poate rezolva pls?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-o la un service auto, stiu ei ce sa verifice si ce sa repare, dupa ureche si din auzite, nu se repara motoarele, ca ajungeti sa le distrugeti!

| GaryOfLivia a răspuns:

Posibil un misfire pe un cilindru.
Du-te la un service ca iti citesc ei codurile pe degeaba.