| AlcolicSmile123 a întrebat:

am un Opel Astra G Caravan, dar nu stiu unde se baga cureaua din spate, am cautat dar nu e...(are 2 curele).

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cureaua din spate adica cureaua de la auziliare?

Daca e vorba de cea de la auziliare slabesti intinzatorul, bagi cureaua pe cele 3 patine si apoi strangi intinzatorul. Daca e vorba de cureaua de distributie nu te baga pentru ca nu te vei descurca sa o pui la punct, va lovi in supape si e motorul "La revedere, va spunem la revedere".

Daca este vorba de centurile de siguranta de la locurile din spate, rabatezi banchetele si sunt in spatele spalatului de la bancheta sau sub bancheta, sub sezut!

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Curele sau centuri? Vezi sub bancheta, rabateaz-o si ai sa le gasesti. Tot acolo se ascunde probabil si cea de a treia centura.

| 0rlando a răspuns:

Să nu-mi spui că te-ai apucat să schimbi cureaua de distribuție singurel laughing
Dacă vrei să o schimbi, mergi la un service, altfel riști multe.
Asta nu este o operație care se poate face pe marginea trotuarului.

| DragosM8 a răspuns:

Pai poate nu e cu adevarat o li de forma