| ionut258 a întrebat:

Hey TPU!
Ce parere aveti de meseria de sofer pe tir?

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Frumoasa.Mai ales daca ai curse afara.Dar destul de grea si foarte obositoare.

| mona a răspuns:

O meserie riscanta dar banoasa daca stii sa te descurci

Răspuns utilizator avertizat
| gmxromania78 a răspuns:

Salut!
E o idee destul de buna, daca nu ai un job destul de bun.

| Morrígu a răspuns:

Este o meserie foarte bănoasă, dar o sa trebuiască să stai plecat mai tot timpul! iar asta nu este tocmai uşor dacă ai o soţie şi copii.

| ionut258 explică:

Mi se pare foarte interesant, mai ales ca sunt genul mai solitar si de aceea tind sa ma inclin spre aceasta meserie

| ionut258 explică:

Interesante raspunsuri, dar cui dau funda?happy

| ionut258 explică:

Mi se pare complicat cu parcarea.sad

| mgtow a răspuns (pentru ionut258):

Zici tu ca e complicat cu parcarea dar mai greu e cu munca, eu m-am chinuit destul sa caut si nici pe camion nu dau sa intru. Oricum poate ma vad pe autobuz sau mai incolo dau de vreo firma pe autotren la fel ca tine sant si eu singuratic dar stau si singur, nu imi doresc familie ci doar sa fiu sofer profesionist.

| ionut258 explică (pentru mgtow):

Dar de ce nu gasesti firma? nu te iau din cauza lipsei de experienta?

| mgtow a răspuns (pentru ionut258):

De fraieri ce sant, am vechime pe 3, 5t si masina mica numai ca la astia batuti in cap nu inteleg ca omul trebuie sa invete cu cineva...

| ionut258 explică (pentru mgtow):

Asa e lumea in ziua de azi, vrea sa fii gata invatat, sad

| cosmin1211 a răspuns:

Trebuie sa ai tupeu ca sa fii tirist, e greu ca de la sofer la sofer, dar are si avantaje taica, mai ales pe drum de centura unde vin femei fara masura. Se Stie!

| SirGeo a răspuns:

Meseria de sofer pe tir este una foarte grea trebuie sa fii expert ca sa conduci un tir dar cred ca poti mai ales daca si tatal tau a fost tirist. Noroc

| m2704 a răspuns:

E o meserie destul de bine platita dar are ca dezavantaj faptul ca esti plecat de acasa de langa cei dragi. Daca esti sofer doar intern in tara e mai ok dar nu castigi nici pe departe asa de mult ca un sofer care face pe extern.

| mihnulet a răspuns:

O idee buna

| cami23 a răspuns:

E super dar fii prudent!